Plc s7_400  زیمنس چیست و چه ویژگی هایی دارد

 

Plc s7_400  زیمنس یکی از انواع کنترلرهای صنعتی است که برای کنترل ورودی و خروجی سیستم‌های صنعتی استفاده می‌شوند. این دستگاه‌ها به عنوان یک پل ارتباطی تمام برنامه‌ریزی‌های مورد نیاز برای یک سیستم را به اجرا در می‌آورند. Plc s7_400  زیمنس یکی از انواع plc  های برنامه‌ریزی‌شده است که توسط کشور آلمان تولید می‌شود و به عنوان یک کامپیوتر صنعتی در بسیاری از سیستم‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. در این مقاله به بررسی plc s7_400  می‌پردازیم. در ادامه با تأمین صنعت همراه باشید.

 

Plc s7_400  زیمنس چیست؟

Plc s7_400  یکی از پیشرفته‌ترین کنترل‌هایی است که زیمنس آلمان برای کنترل و نظارت سیستم‌های صنعتی پیشرفته تولید کرده است. منظور از plc، دستگاه‌هایی هستند که به صورت برنامه‌ریزی‌شده باعث نظارت کنترل سیستم صنعتی می‌شوند. Plc s7_400  زیمنس یکی از جدیدترین سیستم‌هایی است که به صورت ماژولار، قابلیت پذیرش 5000 ورودی و خروجی را دارند. Plc s7_400  از جدیدترین دستگاه‌هایی است که به دلیل کارایی بالا و عملکرد مناسب به عنوان یک سیستم پیشرفته صنعتی، برای برنامه ریزی و کنترل ورودی و خروجی استفاده می‌شود.

Plc s7_400  زیمنس چیست و چه ویژگی هایی دارد

Plc s7_400  زیمنس چیست و چه ویژگی هایی دارد

مقایسه plc s7_400  زیمنس و plc s7_300  زیمنس

Plc s7_400 بعد از plc s7_300  زیمنس تولید و روانه بازار شده‌اند. Plc s7_400 در مقایسه با این plc از قدرت پردازش و عملکرد بسیار دقیق‌تری برخوردار است. یکی از تفاوت‌های بارز این دو دستگاه، تعداد رک‌ها و عملکردشان است. رک‌ها یکی از اجزای plc هستند که موظف به نگهداری ماژول‌ها و ایجاد ارتباط بین آن‌ها هستند. در plc s7_400  تعداد رک‌ها چند برابر plc s7_300 است. در واقعplc s7_300 تنها از یک رک ساخته شده می‌شوند و تنها برای نگهداری ماژول‌ها استفاده می‌شوند. این دو plc دارای تفاوت‌های بسیاری هستند که عبارتند از:

  • یکی از ویژگی‌های بارز plc s7_400  بالا بودن سرعت پردازش و میزان حجم آدرس دهی آن است که نسبت به plc s7_300  بسیار بیشتر است‌.
  • در تمام plc ها رک‌هایی وجود دارد که قابلیت اتصال به رک اصلی دارند. میزان رک‌های اضافی در plc s7_300  حدوداً  3 برابر و در plc s7_400  حدوداً 21 برابر است.
Plc s7_400  زیمنس چیست و چه ویژگی هایی دارد

Plc s7_400  زیمنس چیست و چه ویژگی هایی دارد

ویژگی plc s7_400  زیمنس

Plc s7_400  به دلیل کارایی آسان و داشتن قابلیت‌های مفید در بسیاری از اتوماسیون‌های صنعتی پیشرفته استفاده می‌شوند. این دسته از  plc ها دارای کارایی راحت‌تر و برنامه‌ریزی دقیق‌تری، نسبت به سایر plc  ها هستند. ویژگی‌هایی که باعث شده است این دستگاه یکی از قدرتمندترین plc  های شرکت زیمنس به شمار برود عبارتند از:

  • Plc s7_400  از امنیت بالایی برخوردار است و در اتوماسیون‌های پیشرفته صنعتی از آن‌ها استفاده می‌شود‌.
  • این دستگاه قابلیت سازگاری با تمامی محیط‌ها را دارد و حتی برای محیط‌هایی که دارای شرایط ویژه‌ای هستند، استفاده می‌شود‌.
  • تعداد دفعات ورودی و خروجی در دستگاه  plc s7_400  نامحدود است و قابلیت پذیرش بیش از 5000 ورودی و خروجی را به طور همزمان دارد.
  • در plc s7_400  زیمنس مدل مموری کارت‌ها به صورت ram  و eprom است.
  • Plcهای s7_400  می‌توانند در محیط‌هایی با بازه دمایی 25 تا 70 درجه سانتی گراد استفاده شوند.

 

قیمت plc s7_400  زیمنس

قیمت این سری از plc  های شرکت زیمنس به دلیل کارایی و عملکرد بالا نسبت به سایز plc  ها قیمت بالاتری  دارد.  plc s7_400 به دلیل قدرت پردازش بالا، عملکردی دقیق، ماژولار بودن و ویژگی‌های دیگر برای کاربردهای بزرگ و پیچیده استفاده می‌شود.  این دستگاه به دلیل نوسانات ارزی قیمت مشخصی ندارد. همچنین عواملی مانند سرعت پردازش، مدل plc، جنس بدنه، نوع عملکرد، ظرفیت حافظه داخلی، ماژول‌ها، نوع حافظه داخلی و… در قیمت plc s7_400  تأثیرگذار هستند.

 

سخن پایانی

در این مقاله به برسی plc s7_400  پرداختیم.  Plc ها کنترلرهایی با قدرت بالا هستند که برای تنظیم و کنترل اتوماسیون‌های صنعتی استفاده می‌شوند. این سری از plc های زیمنس به دلیل استفاده از ماژول در ساختارش و امکانات و ویژگی‌های دیگر، برای کارهایی با پیچیدگی بالا و سیستم صنعتی پرقدرت استفاده می‌شوند. Plc s7_400  بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند و به دلیل کارایی بالا و آسان برای محیط‌هایی با شرایط مختلف استفاده می‌شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.